Dublin je svjedočio velikom dvoboju između Barcelone i Celtica, doduše prijateljskog karaktera, ali za Irce iznimno zanimljiv. Bio je to novi nastup u International Champions Cupu za obje momčadi, a u prvih 11 Barcelone bili su i Lionel Messi i Luis Suarez. Ovo je dobra vijest za fanove. Mnogi obožavatelji nose Nogometni Dresovi ih razveseliti.

Barcelona je odnijela pobjedu 3:1, a sva četiri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu u kojem su Španjolci bolje iskoristili ukazane prilike. U 11. minuti krasan pogodak, Vidal je atraktivno prošao i pronašao Ardu Turana koji odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora dovodi Barcelonu u vodstvo. Nije ni čudo da su mnogi navijači su ludi FC Barcelona Dres. Mi znamo da će Barcelona postati sve više i više moćna.

Sredinom prvog dijela nova dva pogotka. Prvo je Celtic stigao do poravnanja nakon očajne pogreške Josea Antonija Martineza, lagan zadatak imao Griffiths, ali ubrzo je Barcelona vratila prednost, već minutu kasnije Camara ubacuje, a Ambrose nepotrebno dira loptu i skreće je u mrežu Gordona.